באנר ראשי
באנר ראשי 2פרגולות – דברים שחשוב לדעת לפני שמתקינים

Posted by on יול 19, 2017 in בלוג | 0 comments

יותר ויותר ישראלים מתקינים כיום פרגולות בבתים או בעסק שלהם. חלקם עושים זאת מטעמי נוחות, צרכים מעשיים, אחרים עושים זאת מטעמי עיצוב, פרגולה יפה יכולה להשתלב בעיצוב של המקום ולהוסיף לו לא מעט.

הסיבות שבשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות יותר ויותר אנשים מתקינים פרגולות הן מאוד פשוטות, בניגוד לעבר, כיום לא נדרש היתר בנייה לצורך התקנת פרגולה במרפסת או בגינה ולכן זה הרבה יותר פשוט, כמו כן אנחנו יכולים למצוא הרבה יותר אפשרויות מאשר בעבר, אנחנו יכולים למצוא פרגולות בצבעים ומסוגים שונים. המבחר הוא גדול מה שמקל מאוד על תהליך הבחירה, בין אם זה בכל מה שקשור לעניין הטכני ובין אם זה בכל מה שקשור לעניין ההתאמה של הפרגולה לעיצוב במקום.

השאלה הגדולה היא, כיצד בוחרים פרגולות ומה חשוב לדעת לפני שמתקינים אותה. בדיוק כמו שאנחנו מתקינים כל דבר אחר, בין אם זו מערכת ובין אם זה רהיט כזה או אחר, כך גם במקרה של פרגולה אנחנו צריכים לקחת בחשבון שיקולים שונים, כאלה שמתייחסים לשימוש המעשי שאנחנו נוכל לעשות עם הפרגולה וכן כאלה למה שקשור לעיצוב שלה ולחיבור עם העיצוב הכללי של המקום.

נקודות למחשבה לפני רכישה והתקנה של פרגולה

ראשית, עלינו לבחון מה גודל הפרגולה שאנחנו צריכים. אם אנחנו מתכננים לקנות פרגולה למרפסת עלינו לבחון מה הגודל שלה ואיזה שטח אנחנו מעוניינים שהיא תכסה, כנ"ל לגבי חצר, גינה או גג. אנחנו צריכים לזכור במקרה שמדובר בפרגולה רגילה ולא תלויה, שבחישוב של השטח עלינו לקחת בחשבון את המוטות ואת הגודל שלהם.

שנית, עלינו לקחת בחשבון את חישוב הגובה של הפרגולה, עלינו לשים דגש בפרט כשמדובר בפרגולה תלויה, במקרה כזה, הגובה יהיה גובה התקרה של המבנה, אם הוא הוא גבוה מדי, אז ההשפעה של הפרגולה תהיה נמוכה ולכן נצטרך לרכוש פרגולה בעלת כיסוי גדול יותר, בשביל שהיא תוכל לכסות שטח נרחב יותר.

שלוש, עלינו לחשוב לשם מה אנחנו מעוניינים בפרגולה, האם בשביל לעצב את המקום בצורה יפה או האם בשביל צרכים של קירוי בלבד. זה חשוב גם בשביל לדעת באיזו פרגולה לבחור, האם בפרגולה סגורה לגמרי או בפרגולה פתוחה למחצה, האם עלינו לחפש פרגולה מיוחדת מעץ או בפרגולה מאלומיניום. יש דברים שונים שעלינו לשים לב אליהם בתהליך הבחירה.

ארבע, מבחינת החומר ממנו עשויה הפרגולה, עלינו לבחון כיצד אנחנו יכולים לשמור עליו. פרגולות, כפי שאנחנו יודעים מותקנות בשטח חיצוני, מה שאומר שהן מתמודדות עם תנאי מזג אוויר שונים, בין אם מדובר בגשמים, שמש ועוד. לכן עלינו לוודא שמדובר בחומר שניתן לשמור ולתחזק אותו בצורות שונות. עלינו לבחון באילו כלים אנחנו יכולים לתחזק ולשמר את הפרגולה לאורך זמן.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *