באנר ראשי
באנר ראשי 2החלטתם לשפץ? 5 דברים שחייבים לקחת בחשבון

Posted by on נוב 2, 2017 in בלוג | 0 comments

הליך שיפוצים הוא תמיד מרגש אך מורכב. לא משנה אם אנחנו משפצים את הבית או את העסק.

מצד אחד זה הליך שבסופו אנחנו נהנה ממבנה מחודש ברמה כזו או אחרת, אך מצד שני, מדובר על תהליך שכולל הרבה מאוד פרטים שאמורים להתחבר ביחד על מנת שבסופו של דבר, נהנה מתוצאה איכותית, אשר תושג בתקציב אותו אנחנו קובעים מראש, ותחת לוח זמנים מוגדר וברור.

על מנת שנוכל ליהנות מכל זה, הרי שעלינו לקחת בחשבון מספר נקודות מאוד מהותיות בכל תהליך של שיפוץ. זה נכון בין אם מדובר בשיפוץ שכולל שינוי של המבנה מבחינה פנימית, הרחבה חיצונית שלו, או כל דבר אחר.

בחלק הבא של המאמר אנחנו נתייחס ל-5 נקודות מהותיות שעלינו לקחת בחשבון. לפני כן, עלינו נציין שני דברים, ראשית, לפני שמתחילים בתהליך שיפוצים, יש לבצע סקר שוק מקיף על מנת לדעת מה הם המחירים בשוק ומה גובה תקציב ריאלי שיש צורך להעמיד על מנת לבצע שיפוץ.

שנית, חשוב מאוד לעבוד אך ורק עם בעלי מקצוע שאפשר לסמוך עליהם, כך יהיה ניתן לבצע ולסיים את השיפוץ בזמן.

5 דברים שיש לקחת בחשבון לפני שמתחילים בשיפוץ

 

חוזי עבודה – עם כל גורם שאמור להשתתף בשיפוץ, צריך לערוך חוזה עבודה מוגדר, בו ייקבעו תנאי העבודה, משך זמן העבודה, שכר, עלות חומרים, וכן מה הן האופציות שעומדות בפנינו במקרה ואנחנו לא מקבלים את מה שציפינו לו.

החלפת מנעול – תהליך שיפוץ אמנם יכניס לכם לא מעט סטייל, אך אסור לשכוח שלמרות חוזי העבודה ולמרות שהקבלן אדם אמין והגון, השיפוץ יעשה בפועל על ידי אנשים זרים.

על מנת להיות בטוחים שרק לכם יש את המפתח לבית, הזמינו שרות להחלפת מנעולים על ידי מנעולן מוסמך, למען הסר ספק.

חישוב גדלים וכמויות – לפני שנכנסים לתהליך של שיפוץ, צריך לדעת מה גודל השטח אותו מבקשים לשפץ ומה כמויות החומר בהם מבקשים להשתמש, זאת על מנת שנוכל לדעת מה יהיה גובה התקציב אותו נצטרך להעמיד לצורך השיפוץ.

בלעדי חישובים אלו, הרי שאנחנו לא נוכל לשלוט על הנעשה בזמן השיפוץ, ואנחנו עלולים למצוא את עצמנו משקיעים הרבה יותר ממה שציפינו.

אחסון – מאחר ותהליך של שיפוץ מבנה יכול לקחת זמן ויכול להפריע לשגרת החיים שלנו, רצוי לשכור מחסן בו נוכל לאחסן את החפצים והציוד שלנו, עד אשר השיפוץ יושלם ונוכל לחזור ולהשתמש במבנה בצורה רגילה.

איכות חומרים – מן הסתם, כל עבודה במבנה ובפרט שיפוצים, תלויה לא מעט בכל מה שקשור להיבט של איכות החומרים.

על מנת שנוכל ליהנות משיפוץ ברמה גבוהה וכל מה שאנחנו רוצים לעשות יהיה עמיד לאורך זמן, הרי שעלינו להשתמש בחומרים איכותיים, חומרים ברמה גבוהה.

לכן חשוב, בין אם אנחנו אחראים על רכישת החומרים ובין אם הצוות המקצועי אחראי, לבדוק באילו חומרים משתמשים.

בדק בית – אחרי שאנחנו מסיימים את כל תהליך השיפוץ, יש להזמין חברה שמבצעת בדק בית. החברה תבדוק את התשתיות וכן את כל המאפיינים במבנה, בשביל לוודא שהכל תקין וניתן להשתמש במקום.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *